Blue Maniac
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Blue Maniac

Forum RPG..ptr. Maniaci! : [just joking! =]] ]
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Visand la nemurirea sufletului

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Clyde

Clyde


Mesaje : 137
Data de inscriere : 28/02/2010

Visand la nemurirea sufletului Empty
MesajSubiect: Visand la nemurirea sufletului   Visand la nemurirea sufletului Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 9:51 am

Am intrat in camera cu tigara intr-o mana si geanta intralta.M-am uitat putin prin camera apoi mi-am indesat hainele in sifonier si m-am asezar cu fundul pe pervazul geamului si cu picioarele afara si am continuat sa fumez tigara in timp ce ma uitam la toti ratatii care treceau prin fata geamului meu.
Sus In jos
Mikomi

Mikomi


Mesaje : 48
Data de inscriere : 28/02/2010

Visand la nemurirea sufletului Empty
MesajSubiect: Re: Visand la nemurirea sufletului   Visand la nemurirea sufletului Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 9:54 am

"urasc cand trebuie sa fac asta..." M-am asezat pe amplificatorul de langa perete cu chitara in mana, uitandu-ma din cand in cand la baiatul de la fereastra. "Perfect. Am public. WTF? Asta mi-e meseria..." Am inceput sa cand acolo pe strada.
Sus In jos
Clyde

Clyde


Mesaje : 137
Data de inscriere : 28/02/2010

Visand la nemurirea sufletului Empty
MesajSubiect: Re: Visand la nemurirea sufletului   Visand la nemurirea sufletului Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 9:55 am

Am vazut o fata care a inceput sa cante. Nu prea imi pasa daca ma vazut sau nu ca oricum nu aveam chef sa o bag in seama asa ca mi-am mutat privirea dinspre ea catre o cladire uriasa si albastra.
Sus In jos
Mikomi

Mikomi


Mesaje : 48
Data de inscriere : 28/02/2010

Visand la nemurirea sufletului Empty
MesajSubiect: Re: Visand la nemurirea sufletului   Visand la nemurirea sufletului Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 9:57 am

OFF: In sfarsit posteaza cineva Smile)
ON: Mi-am continuat soloul la chitara, acompaniat de vocea mea. Cativa oameni se stransesera in jurul meu, aruncand cate-o bacnota. "Am ce manca diseara"
Sus In jos
Clyde

Clyde


Mesaje : 137
Data de inscriere : 28/02/2010

Visand la nemurirea sufletului Empty
MesajSubiect: Re: Visand la nemurirea sufletului   Visand la nemurirea sufletului Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 10:00 am

"Doamne ce urasc oamenii astia!Is doar putini mai stilati ca cersetorii obisnuiti!Daca tot se pricep atata sa canta de ce nu se duc la vreo casa de producitie si poate se lasa cu vre-un contract?Nu!Ei cersesc pe strada!"am gandit vazand lumea care se aduna in jurul fetei.
Sus In jos
Mikomi

Mikomi


Mesaje : 48
Data de inscriere : 28/02/2010

Visand la nemurirea sufletului Empty
MesajSubiect: Re: Visand la nemurirea sufletului   Visand la nemurirea sufletului Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 10:04 am

In scurt timp venisera colegii mei. Fiecare cu toba, bassul si chitara lui. M-au ajutat in timp ce le-am facut semn ca au intarziat.
Sus In jos
Clyde

Clyde


Mesaje : 137
Data de inscriere : 28/02/2010

Visand la nemurirea sufletului Empty
MesajSubiect: Re: Visand la nemurirea sufletului   Visand la nemurirea sufletului Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 10:05 am

"Alti cersetori!"am gandit vazandu-i pe ceilalti care s-au alaturat fetei.
Sus In jos
Mikomi

Mikomi


Mesaje : 48
Data de inscriere : 28/02/2010

Visand la nemurirea sufletului Empty
MesajSubiect: Re: Visand la nemurirea sufletului   Visand la nemurirea sufletului Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 10:10 am

Dupa trei-patru piese ne-am incheiat recitalul.
- Multumim. Albumul il gasiti in magazine.
Sus In jos
Clyde

Clyde


Mesaje : 137
Data de inscriere : 28/02/2010

Visand la nemurirea sufletului Empty
MesajSubiect: Re: Visand la nemurirea sufletului   Visand la nemurirea sufletului Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 10:13 am

"Album?Deci poate nu e cersatoare!"am gandit apoi am intrat in camera si am luat o bancnota de un milion si am legat-o de 3 licurici de telefon apoi le-am aruncat-o
Sus In jos
Mikomi

Mikomi


Mesaje : 48
Data de inscriere : 28/02/2010

Visand la nemurirea sufletului Empty
MesajSubiect: Re: Visand la nemurirea sufletului   Visand la nemurirea sufletului Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 10:20 am

Bacnota mi-a aterizat in palma. Am ramas muta de uimire. "Sugoi!" M-am uitat in toate directii ca sa vad de la cine o primisem si bingo! De la baiatul de la fereastra.
- Hei! E prea mult! I-ai inapoi! strig la el.
Sus In jos
Clyde

Clyde


Mesaje : 137
Data de inscriere : 28/02/2010

Visand la nemurirea sufletului Empty
MesajSubiect: Re: Visand la nemurirea sufletului   Visand la nemurirea sufletului Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 10:20 am

-N-am nevoie de ei!Ai cantat frumos deci meriti!i-am replicat fetei.
Sus In jos
Mikomi

Mikomi


Mesaje : 48
Data de inscriere : 28/02/2010

Visand la nemurirea sufletului Empty
MesajSubiect: Re: Visand la nemurirea sufletului   Visand la nemurirea sufletului Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 10:36 am

- Hmm... totusi iai... te roooog.
M-am apropiat de geamul lui.
Sus In jos
Clyde

Clyde


Mesaje : 137
Data de inscriere : 28/02/2010

Visand la nemurirea sufletului Empty
MesajSubiect: Re: Visand la nemurirea sufletului   Visand la nemurirea sufletului Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 10:37 am

-Tu chiar crezi ca daca aveam nevoie de ei tii dadeam?am intreabat-o vazand ca sa apropiat de geamul meu.
Sus In jos
Mikomi

Mikomi


Mesaje : 48
Data de inscriere : 28/02/2010

Visand la nemurirea sufletului Empty
MesajSubiect: Re: Visand la nemurirea sufletului   Visand la nemurirea sufletului Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 10:42 am

Ma uit la bacnota.
- Bine... Multumesc mult.
Ii fac cu mana individului in semn de multumire.
Sus In jos
Clyde

Clyde


Mesaje : 137
Data de inscriere : 28/02/2010

Visand la nemurirea sufletului Empty
MesajSubiect: Re: Visand la nemurirea sufletului   Visand la nemurirea sufletului Icon_minitimeDum Feb 28, 2010 10:44 am

-N-ai pentru ce!am ridicat din umeri.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Visand la nemurirea sufletului Empty
MesajSubiect: Re: Visand la nemurirea sufletului   Visand la nemurirea sufletului Icon_minitime

Sus In jos
 
Visand la nemurirea sufletului
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Blue Maniac :: Casele :: Camere-
Mergi direct la: